یخ‌زدگی آزادراه شیراز ـ اصفهان را تعطیل کرد
یخ‌زدگی آزادراه شیراز ـ اصفهان را تعطیل کرد
مدیرکل ستاد بحران استانداری فارس از بسته شدن آزادراه شیراز ـ اصفهان به دلیل بارش برف و یخ‌زدگی خبر داد و گفت: از ساعت ۱۲ شب گذشته تا ۶ صبح امروز، این محور بسته بود.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس؛غلامرضا غلامی با اشاره به بارش برف شب گذشته، ۲۱ اسفندماه در برخی نقاط استان فارس گفت: مشکل خاصی به طور کلی در استان وجود نداشت و تنها مقداری مشکل در آزادراه شیراز ـ اصفهان داشتیم.

وی افزود: بارش برف در نزدیکی ایزدخواست در این محور داشتیم که بعد از آن هم ماشین‌های راهداری و نیروهای امداد برای برف‌روبی فعالیت کردند اما به دلیل برودت هوا و یخ‌زدگی که احتمال خطر زیاد بود، آخر شب آزادراه را بستیم.

غلامی با بیان اینکه آزادراه شیراز ـ اصفهان از ساعت ۱۲ شب گذشته تا ۶ صبح امروز، ۲۲ اسفندماه بسته بود، گفت: اکنون مشکل رفع شده است چرا که با نمک‌پاشی نیروهای راهداری یخ‌های جاده هم برطرف شدند.

مدیرکل ستاد بحران استانداری فارس اظهار کرد: به دلیل اینکه در آزادراه شیراز ـ اصفهان خودروها با سرعت حرکت می‌کنند به همین دلیل برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی این کار را انجام دادیم.

وی در پاسخ به اینکه محورهای دیگری هم برفی بود و آیا مشکلی در سایر محورها وجود نداشت، گفت: برفی که اکنون ببارد، خیلی زود آب می‌شود یعنی ممکن است این برف هم بر روی زمین بنشیند و همه جا را سفیدپوش کند اما نیم ساعت بعد آب می‌شود به همین دلیل مسدود شدن جاده‌ای نداشتیم.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با یادآوری اینکه مدیریت آزادراه شیراز ـ اصفهان تحت نظر این اداره‌کل نیست و مدیریت جداگانه‌ای دارد، گفت: شب گذشته بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی استان داشتیم اما تردد روان بود و مشکلی نداشتیم.

حمید احمدی با بیان اینکه حتی در محور سپیدان به اقلید که بارش‌ها سنگین‌تر بود، مشکلی نداشتیم، افزود: شب گذشته در کلیه محورهای منتهی به سپیدان و محور صفاشهر به آباده بارش برف داشتیم.

  • منبع خبر : ایسنا