گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی توسط سپاه
گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی توسط سپاه
همزمان با هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج، مراسم گرامیداشت این هفته از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ارسنجان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمودی زاده مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس و با حضور جمع زیادی از بسیجیان، امام جمعه شهرستان ارسنجان،نخبگان، هادیان سیاسی و مربیان عقیدتی بسیج برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس : حجت الاسلام محمودی مسؤول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ارسنجان ضمن تشکر از همکاری فرماندهی و حفاظت ناحیه مقاومت بسیج، گوشه ای از فعالیتهای دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ارسنجان را بیان کرد.
در ادامه حجت الااسلام والمسلمین محمودی زاده مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس ضمن بیان حدیث((لا اُخبِرُکُم عَنِ الأجوَدِالأجوَدِ ؟ اللّه ُ الأجوَدُ الأجوَدُ ، وأنا أجوَدُ وُلدِ آدَمَ ، وأجوَدُکُم مِن بَعدی رَجُلٌ عُلِّمَ عِلما فنَشَرَ عِلمَهُ ، ۰یُبعَثُ یَومَ القِیامَهِ اُمَّهً وَحدَهُ ، ورَجُلٌ جادَ بِنَفسِهِ للّه ِِ عَزَّوجلَّ حَتّى یُقتَلَ)) افزود:پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:((آیا شما را از بخشنده ترین بخشنده خبر ندهم؟ خداوند بخشنده ترین بخشنده است. و من بخشنده ترین فرزند آدم هستم و بعد از من بخشنده ترین شما، مردى است که دانش را آموزش دهد و از این راه دانش او پخش شود. او در روز قیامت به تنهایى همچون یک امت برانگیخته مى گردد و نیز مردى که در راه خداوند عز و جل جانبازى کند تا کشته شود.))
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس شهدایی که در عرصه های مختلف مجاهدت کرده و در نهایت خون خود را دادند،نمونه بارز بخشنده ترین بخشندگان دانست.
حجت الاسلام محمودی زاده با اشاره به جانفشانی‌های سردار سلیمانی و سردار زاهدی و تلاش‌های بی وقفه تربیتی شهید بهشتی اظهار داشت:بعضی شهدا شهادتشان در جهان تاثیر گذار بود.
وی با تشریح عملیات وعده صادق خاطر نشان کرد:شهید زاهدی چهل سال مانند هم‌رزمان خود از جمله شهید سلیمانی به دنبال شهادت بود و در نهایت در کنار حرم مطهر حرم زینب(س) در کنسولگری دمشق خون خود را تقدیم اسلام کرد و خون این شهید اثری داشت که بعد از آن عملیات غرورآفرین وعده صادق عملیاتی شد.
حجت‌الاسلام محمودی زاده ادامه داد:هر چند سالها ایران اقدامی آشکار در برابر جنایات رژیم صهیونیستی انجام نداده بود و آنها با پشتوانه قدرت‌های بزرگ مثل آمریکا فکر میکردند ایران قدرت پنجه در پنجه شدن با رژیم غاصب صهیونیستی را ندارد، ولی تاثیر خون شهید زاهدی همه معادلات پوچ آنها را بهم زد و با عملیات وعده صادق رژیم صهیونسیتی تنبیه شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمودی زاده با بیان اینکه شهادت شهید مطهری به زیبایی هفته معلم وهفته عقیدتی سیاسی نام گذاری شده،اظهار داشت:گروه دوم حدیث نورانی پیامبر اکرم(ص) کسانی هستند که در تعلیم و تربیت تلاش می کنند و در رأس انها روحانیون و مربیان عقیدتی سیاسی هستند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس در پایان سخنان خود به بیان ویژگی‌های شهید مطهری پرداخت و گفت:شهید مطهری مقتضیات زمان ونیاز مخاطب را درک میکرد و بر اساس همین مقتضیات سخن گفته و مطلب می‌نوشت.

حجت‌الاسلام محمودی زاده دومین ویژگی شهید مطهری را بصیرت نافذ و دشمن شناسی او دانست و اظهار داشت:اگر کسی شهید مطهری را نشناسد و سخنان ایشان را الان بشنود فکر میکند که شهید بزرگوار بعداز حمله به غزه در مورد رژیم صهیونیستی صحبت کرده است،هر چند که این سخنان برا پنجاه سال پیش بوده و او با بصیرتی که داشت جبهه خودی را از جبهه نفاق تشخیص می داد.
وی از ایمان خالص و ولایت مداری به عنوان سومین وچهارمین ویژگی شهید مطهری نام برد و گفت:شهید بزرگوار همیشه خود را شاگرد امام و سرباز ولایت می‌دانست.

در پایان این مراسم باشکوه، از فعالان عرصه جهاد تبیین و مربیان عقیدتی شهرستان ارسنجان تجلیل شد.