پرداختن به شهدای غزه تا پیگیری ثبت ملی و جهانی رویداد یاس کبود
پرداختن به شهدای غزه تا پیگیری ثبت ملی و جهانی رویداد یاس کبود
دبیر برگزاری یادمان یاس کبود فاطمی با اشاره به گنجانده شدن یادمان شهدای غزه در بخش ویژه این جشنواره گفت: به دنبال ثبت ملی و جهانی رویداد یاس کبود هستیم.

به گزارش سرویس فرهنگی خط فارس، محمد زاهدی‌نیا دبیر برگزاری یادمان یاس کبود فاطمی گفت: بیش از ۶۰ روز مردم روستا و جهادگران برای برگزاری این یادمان زحمت کشیده اند تا محوریت های از ولایت رسول الله(ص) و واقعه معراج و همچنین واقعه غدیرخم، کوچه های مدینه، کوچه های بنی هاشم، خانه حضرت زهرا(س)، مسجد النبی، قبرستان بقیع و در ادامه بحث این العمار، جنگ صفین، کشتی نجات امام حسین(ع)، واقعه عاشورا و دفاع مقدس، خیمه ولایت و غرفه های مهدوی به نمایش گذاشته شود.

زاهدی‌نیا به اداره این غرفه ها توسط دختران نونهال ۵ تا ۹ سال اشاره کرد و ابرازداشت: قریب به ۷۰ نفر بحث روایت گری یادمان را به عهده دارند تا هدف اصلی یادمان که شناساندن سیره و سبک زندگی فاطمی و حضرت زهرا (س) و بحث ولایت و ولایتمداری مردم عزیز ایران اسلامی را داشته باشند.

مسوول برگزاری یادمان یاس کبود فاطمی افزود: ویژه برنامه این یادمان پرداختن به جنگ و شهدای غزه است که فضا سازی یادمان به عهده گروه‌های مردمی و جهادی بوده است لذا کلیه هزینه‌ها به عهده مردم بوده است.

برگزاری همایش ۵ هزار نفری فاطمیون
وی خاطرنشان کرد: درحاشیه این یادمان همایش ۵هزارنفری فاطمیون با عنوان عین الفاطمیون روز جمعه راس ساعت ۹ صبح با حضور همه ایرانیان برگزار می‌شود و این یادمان کنار کریدور شمال به جنوب و بزرگراه شیراز، لار و بندرعباس است از همه ایران بازدید کننده داریم و ویژه برنامه که هرسال برگزار و در بحث ثبت جهانی و ملی درحال انجام است، تشییع نمادین پیکر حضرت زهرا(س) است که در این یادمان برگزار خواهد شد.

زاهدی‌نیا در پایان از مسولین درخواست کرد: این یادمان با دستهای کوچک و خادمین حضرت زهرا (س) ساخته شده و از همه مردم، مسولین و اصحاب رسانه درخواست داریم هرکس به سهم خود، این فضا را به همه جهانیان انعکاس دهند.

ثبت اثر معنوی یادمان یاس کبود
علی اصغر طاهری رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان خفر گفت: روستای فتح آباد شهرستان خفر به لحاظ جغرافیایی و اعتقادت مذهبی، فرهنگی و گردشگری حائز اهمیت است.

رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان خفر ادامه داد: پرونده ثبت اثر معنوی یادمان یاس کبود را مستند نگاری کرده ایم که در استان تایید شده و برای ثبت ملی به تهران ارسال شده است.

وی افزود: تاییدیه های اولیه انجام شده و در صورت ثبت نهایی به اطلاع عموم مردم ولایتمدار خفر خواهد رسید.

بنابراین گزارش نوزدهمین دوره از بزرگترین یادمان یاس کبود کشور با فضا سازی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع با محوریت ولایت و شعار ولایت، مقاومت، ظهور در روستای فتح آباد دیار فاطمیون درحال برگزاری است که از ۱۲ لغایت ۲۶ آذر ماه همه روزه از ساعت ۱۴ لغایت ۲۰ آماده بازدید همه علاقه مندان خواهد بود.