ورزش المپیکی تکواندو در شیراز ظرفیت های خوبی برای معرفی قهرمانان ملی و بین المللی دارد
ورزش المپیکی تکواندو در شیراز ظرفیت های خوبی برای معرفی قهرمانان ملی و بین المللی دارد
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت: رشته تکواندو یک رشته المپیکی است و شیراز ظرفیت مناسبی در ورزش تکواندو و در سبک های مختلف این ورزش در سطح اول کشور و جهان دارد و لازم است هیئت تکواندو با برنامه ریزی سطح به این سمت حرکت کند.

به گزارش سرویس ورزشی خط فارس،  پاک فطرت در دیدار با هیئت تکواندو شیراز که به اتفاق اعضای هیئت و پیشکسوتان آن برگزار شد، با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی خوب در خور نام و شأن شیراز فعالیت کرد، افزود: استفاده از ظرفیت اعضا و پیشکسوتان برای پیشرفت روزافزون این هیئت لازم است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز با یادآوری اینکه ورزش شیراز هنوز نتوانسته است جایگاه خود را پیدا کند و در سال‌های قبل ورزش در شیراز مغفول واقع شده است، اظهار کرد: همان‌طور که شیراز و فارس به فرموده رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در قله است، در بخش ورزش هم باید با حرکت خستگی‌ناپذیر و جهادی فعالیت کرد تا شیراز به جایگاه اصلی خود در ورزش که حضور در سطح اول ملی و بین‌المللی است، دست یابد.

وی اضافه کرد: رشته تکواندو یک رشته المپیکی است و شیراز ظرفیت مناسبی در ورزش تکواندو و در سبک‌های مختلف این ورزش در سطح اول کشور و جهان دارد و لازم است هیئت تکواندو با برنامه‌ریزی به این سمت حرکت کند.

پاک فطرت با بیان اینکه سالن تکواندو باید در اختیار هیئت تکواندو شیراز قرار بگیرد و در راستای تجهیز این سالن اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گام‌های موثری بر می‌دارد، گفت: از ظرفیت خوبی که مربیان این رشته دارند، بهره‌گیری شود تا بتوان قهرمانان بزرگی را در این رشته به کشور و جهان معرفی کنیم.

وی با اشاره به بخش بانوان این رشته هم گفت: فارس و شیراز در کسوت بانوان در رشته تکواندو مربیان خوبی دارد و باید با برنامه‌ریزی بهتر در بخش بانوان هم ورزشکاران موفق و بزرگی معرفی کرد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت: شیراز یک جهانشهر است و لازم است برای رسیدن به سطح اول کشور و دنیا، استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه تکواندو انجام شود و ورزش تکواندو در شیراز با ظرفیت خوبی که از لحاظ مربیان و بازیکنان هم اکنون در اختیار دارد و همچنین تربیت نسل جدید می‌تواند، به قهرمانی در المپیک برسد.