نمایندگان وزرا پاسخگوی مشکلات مردم در سفر ریاست جمهور
نمایندگان وزرا پاسخگوی مشکلات مردم در سفر ریاست جمهور
در آستانه سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به فارس، میز خدمت دستگاه‌ها در نقاط مختلف استان با حضور نمایندگان تام‌الاختیار وزرا بر پا شده است.

به گزارش سرویس سیاسی خط فارس؛ استان فارس روز پنجشنبه ۲۰و جمعه ۲۱ مهرماه میزبان رییس جمهور است و در آستانه این رویداد تحرک و جنب و جوش خاصی در گوشه گوشه استان شکل گرفته است.

یکی از برنامه‌های مهم در این سفر برپایی میز خدمت برای در جریان قرارگرفتن مسئولان از دغدغه‌های مردمی است.

در واقع همزمان با دومین سفر هیأت دولت به استان فارس، ستاد ارتباطات مردمی ادارات، تحت عنوان “طرح ملی خدمت رسانی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی” در واحدهای معین شده استانی هر وزارتخانه تشکیل می‌شود.

هدف از برپایی این میزخدمت‌ها ارتباط مستقیم با مردم و ارتقای کیفی ارائه خدمات است و حضور مسئولان در میز خدمت، فرصتی است که مردم بتوانند مطالبات خود را درخواست و برای رفع نیازهای خود از مسئولان چاره‌جویی کنند.

برپایی میز ارتباط مردمی پلیس

همزمان با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به استان فارس؛ میز ارتباطات مردمی پلیس با حضور نماینده فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این استان برپا می‌شود.

مدیر کل ارتباطات مردمی فراجا در سفر رئیس جمهوری از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه تاریخ‌های ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مهرماه در محل دفتر نظارت همگانی پلیس فارس واقع در شیراز، خیابان ۷ تیر، خیابان شوریده شیرازی(۳۰متری سینما سعدی)، نبش کوچه ۱۳حضور خواهد یافت و پاسخگوی مراجعان و اهالی فارس در خصوص مشکلات آنها در رابطه با امورات انتظامی است.

میز ارتباطات مردمی ویژه سفر ریاست محترم جمهور در اداره کل صمت فارس

میز خدمت و ارتباطات مردمی وزارت صنعت ،معدن و تجارت نیز در جریان سفر هیئت دولت به استان فارس با حضور سید محمد میر جلیلی نماینده تام‌الاختیار وزیر صمت و تعدادی از کارشناسان وزارت و معاونین صنعت، معدن و تجارت فارس به‌ منظور پاسخگویی به درخواست‌های مردمی مرتبط با اهداف وظایف وزارت صمت و تسریع در پاسخگویی و حل مشکلات مردمی در بخش ها و حوزه‌های مختلف برگزار شده است.

نماینده تام الاختیار وزارت صمت که معتقد است در این میزخدمت درخواست‌ها به صورت‌کارشناسی بررسی می‌شوند تا بهترین نتیجه به مردم ارائه شود گفت: برپایی میز ارتباطات مردمی و میز خدمت در دور دوم سفر رییس جمهور و هیات دولت به فارس به منظور بررسی و ارائه راهکار کارشناسی به مسائل مختلف مردم بوده است.

مدیر کل پاسخگویی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد:: در میز خدمتی که در اداره کل صمت فارس از روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه برپا شده معاونان و همکاران ذی ربط این اداره کل حضور دارند که به صورت کارشناسی مشکلات مراجعان و مردم را مورد بررسی قرار می‌دهند.

نماینده تام الاختیار وزارت صمت در سفر دوم استانی هیات دولت به فارس افزود: درخواست مردم در سامانه ” سامد” ثبت می شود و به صورت پیامکی به مراجعه کننده اطلاع رسانی می‌شود تا درخواست مراجعه‌کننده تا دریافت نتیجه دنبال شود؛ در واقع هدف پویایی سازمانی است.

بدین ترتیب مشکلات واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و حتی مردم عادی که در این حوزه با مشکل مواجهند و نیاز به دریافت مجوز، پروانه کسب، جواز تأسیس، پروانه بهره‌برداری و ثبت سفارش دارند طی ۳ روز پیگیری و برطرف می‌شود.

میز ارتباطات مردمی در این سازمان به مدت سه روز از روز چهارشنبه مورخه ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۲ تا روز جمعه ۲۱ مهر برگزار خواهد بود.

برگزاری میز خدمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فارس

در حال حاضر میز خدمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با حضور نماینده تام الاختیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با سفر هیأت دولت به استان فارس از تاریخ ۱۹تا ۲۱ مهرماه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس برپاست.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این باره گفت: همزمان با دور دوم سفر هیات دولت به استان فارس، برای رسیدگی به مطالبات و دریافت پیشنهادات مردمی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، میز خدمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مدت سه روز از روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه تا روز جمعه ۲۱ مهرماه از ساعت هشت تا ۱۸ در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس برقرار است.

حمید سلیمان پور ادامه داد: علی بحرینی رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاون و کارشناسان این مرکز برای ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم در این مرکز حضور خواهند داشت.

وی اعلام کرد: متقاضیان می توانند طی این سه روز در ساعات تعیین شده به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به نشانی شیراز، بلوار هجرت، نبش کوچه ۶، کدپستی ۷۱۴۵۶۴۶۵۹۵ مراجعه نمایند و یا به شماره ۰۷۱۳۲۹۸۹۸۰۶ تماس گرفته و نسبت به طرح درخواست خود اقدام کنند.

راه‌اندازی میزخدمت آموزش و پرورش فارس

در آستانه سفر رییس جمهور همچنین میز ارتباطات مردمی نماینده تام الاختیار وزارت آموزش و پرورش در شیراز وجهرم راه اندازی شد.

وزارت آموزش وپرورش باتوجه به گستردگی استان فارس اقدام به راه اندازی ۲میز ارتباطات مردمی درشهرهای شیراز و جهرم کرده ست.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اموزش و پرورش نیز به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت اموزش و پرورش در شیراز مستقر شده و پاسخگوی مراجعات مردمی است.

میز ارتباطات مردمی وزارت آموزش و پرورش در شیراز به آدرس میدان فرصت شیرازی، چهارراه زمزم، کانون فرهنگی تربیتی سمیه روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۹ الی ۲۱ مهرماه از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ عصر اماده پاسخگویی به مسایل و مشکلات مردمی است.

تشکیل ستاد ارتباطات مردمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ستاد ارتباطات مردمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سفر رئیس جمهور به استان فارس با حضور نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه یعنی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و رسیدگی به شکایات و معاون بازرسی و رسیدگی به شکایات دفتر مدیریت عملکرد در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مهرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۸ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسامی فارس واقع در چهارراه حافظیه در حال برگزاری است.

راه‌اندازی میز ارتباطات مردمی با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی

در حال حاضر میز ارتباطات مردمی با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی هم در استان فارس راه‌اندازی شده است‌.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در این باره گفت: میز ارتباطات مردمی جهت دریافت و رسیدگی به درخواست‌های مردمی با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در راستای اجرای اهداف و برنامه‌های دولت مردمی، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ مهرماه جاری در حال برگزاری است.

سید مؤید محسن نژاد ادامه داد: تمامی هم استانی‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به نشانی فارس، شیراز، بلوار مدرس، روبروی فضیلت در خواست های خود را در سه حوزه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مطرح کنند.

در این ارتباط مردمی، میثم آسوپا مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار وزیر از ساعت ۸ تا ۱۸ روز چهارشنبه ۱۹، پنجشنبه ۲۰و جمعه ۲۱مهرماه ۱۴۰۲پاسخ‌گوی مردم خواهد بود.

آغاز بکار میز خدمت در دانشگاه‌های شیراز

میز خدمت سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در آستانه سفر هیأت دولت به فارس با حضور معاون پرستاری، معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و ارزیابی وزارت بهداشت به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزیر بهداشت به مدت سه روز از امروز ۱۹ مهرماه آغاز به کار کرده است.

مقرر شده نمایندگان وزیر بهداشت در این سفر به سوالات و درخواست‌های کادر بهداشت و درمان و مراجعین مردمی پاسخ دهند و به صورت حضوری به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

میز ارتباطات مردمی در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده پذیرش مراجعه کنندگان است.

دانشگاه شیراز نیز اقدام به تشکیل ستاد ارتباطات مردمی با حضور نماینده محترم تام‌الاختیار وزیر علوم از ۱۹ تا ۲۱ مهرماه کرده است که این ستاد از ساعت ۸ تا ۱۸ در دانشگاه شیراز تشکیل خواهد شد.

میز خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در فارس برپا می‌شود

میز خدمت دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان فارس نیر با حضور نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه از روز چهارشنبه، ۱۹ مهرماه تا روز جمعه، ۲۱ مهرماه از ساعت هشت صبح الی ۱۸، آماده ارائه خدمت بی واسطه به مردم است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این باره گفت: ۱۰ دستگاه اجرایی با هدف تکریم ارباب رجوع و پیگیری عمده مطالبات مردم، آماده حل مشکلات آنها هستند.

وحید خداپرست با اشاره به حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مشاور وزیر و رئیس مرکز بازرسی، ارزیابی عملکرد و ارتباطات مردمی این وزارتخانه در میز ارتباطات مردمی، یادآور شد که مدیران و خادمان مردم در دستگاه‌هایی همچون ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، آموزش فنی و حرفه ای، بهزیستی، تامین اجتماعی، مدیریت درمان تامین اجتماعی، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه کارگران، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق کارآفرینی امید و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس در این میز خدمت حضور داشته و پاسخگوی مطالبات مردمی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه در قالب طرح میدانی شهید حاج قاسم سلیمانی برپا می شود، میزهای خدمت را یکی از مصادیق واقعی جهاد تبیین دانست و تاکید کرد که با توجه به اهمیت تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، جلوگیری از تضییع حقوق مراجعین ادارات و اهتمام دولت نسبت به اجرای این موضوع، تمام دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فارس، موظف به تحقق و اجرای شایسته این امر هستند.

مردم فارس می توانند از روز چهارشنبه، ۱۹ مهرماه تا جمعه ۲۱ مهرماه از ساعت هشت صبح الی ۱۸ با مراجعه به شیراز، بلوار فرصت شیرازی، روبه روی خیابان فاضل، مرکز مهارت های فنی و حرفه ای فارس، مشکلات و مطالبات مرتبط با دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را با حضور نمایندگان تام الاختیار این وزارتخانه و همچنین مسئولان ۱۰ دستگاه اجرایی استان، پیگیری کنند.

ستاد ارتباطات مردمی وزارت جهاد کشاورزی

ستاد ارتباطات مردمی وزارت جهاد کشاورزی هم با حضور نماینده تام الاختیار وزیر جهاد کشاورزی به منظور بررسی مسایل و موضوعات استان در بخش کشاورزی و دریافت درخواست‌های مردمی از قبیل شکوائیه، پیشنهادات و انتقادات بهره‌برداران در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ مهرماه سال ۱۴۰۲ در ساختمان مرکزی این سازمان واقع در بلوار آزادی نبش بلوار ارم از ساعت ۸ تا ۱۸ برپاست.

تشکیل میز خدمت توسط مدیر کل دفتر بازرسی شرکت مهندسی آبفای کشور

در پی دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهوری مشاور مدیر عامل و مدیر کل بازرسی و مدیر عامل و معاونین آبفای فارس و شیراز پاسخگوی مردم در میز خدمت هستند.

مشاور مدیرعامل و مدیرکل بازرسی آبفای کشور به عنوان نماینده تام الاختیار شرکت مهندسی آب و فاضلاب در سفرهای استانی دولت در این باره گفت: پاسخگویی و حل مشکلات مردم در حوزه ی آب و فاضلاب شیراز در میز خدمت ارتباطات مردمی وزارت نیرو از اقدامات قابل توجه دولت مردمی به مردم شریف شیراز است.

وی افزود: دیدار چهره به چهره با مردم می تواند فاصله مردم با مسئولین را کم کند و ما برای خدمت به مردم شریف شیراز سه روز در سالن باشگاه برق شیراز پاسخگوی مردم شیراز هستیم.

راه‌اندازی میز ارتباطات مردمی ورزش و جوانان

اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز با راه‌اندازی میز ارتباطات مردمی در آستانه سفر دولت سیزدهم به فارس آماده دریافت در خواست های جامعه ورزش و جوانان است.

این ارتباط مردمی با حضور سید محمد پولادگر نماینده تام الاختیار وزارت ورزش و جوانان روز های ۱۹ تا ۲۱ مهرماه ضمن بررسی درخواست‌های جامعه ورزش و جوانان استان، رسیدگی به مطالبه آنها را در دستور کار دارند.

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به همراه مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت ورزش و جوانان در این سفر ۳ روزه پذیرای جامعه ورزش و جوانان فارس است.

برپایی میزخدمت‌ها تنها محدود به کلانشهر شیراز نمی‌شود و میزهای خدمت در آستانه سفر رییس جمهور برای پاسخگویی به مطالبات مردمی در فرمانداری‌های ۳۷گانه فارس نیز برپاست.

برپایی میزهای خدمت در آستانه سفر رئیس‌جمهور به استان موجب شده تا مردم استان راه ارتباطی مناسبی برای رفع مشکلات و دغدغه‌های خود با مسئولان ارشد کشور داشته باشند و بتوانند از این طریق معضلات معیشت و زندگی خود در بخش‌های مختلف را کاهش دهند.

در حقیقت ارتباطات مردمی فرصتی مناسب برای شهروندان گرامی فراهم کرده تا مسائل خود را به صورت مستقیم و از نزدیک با نمایندگان رییس جمهور مطرح و درخواست‌های خود را ارائه کنند.