نشست هم اندیشی مجمع مطالبه گران با مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس برگزار شد
نشست هم اندیشی مجمع مطالبه گران با مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس برگزار شد
نمایندگانی از کارگروه های تخصصی آموزش و پرورش، حاشیه شهر، فرهنگی و اجتماعی مجمع مطالبه گران و دبیران مجامع شهرستان های شیراز، لارستان، گراش،نورآباد و شهر صدرا مطالبه های مردمی در حوزه موقوفات را مطرح و به بحث و گفتگو با مدیرکل و معاونان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس پرداختند.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در نسشت هم اندیشی مجمع مطالبه گران گفت: حضور در جمع مطالبه گران استان حقیقتا باعث افتخار است به نحوی که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس آمادگی پاسخگوئی به سوالات و مسائل عزیزان مطالبه گر را دارد.

موسوی ابزار داشت: این جلسات نتایج خوبی در خصوص آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم خواهد داشت و فعالیت و عملکرد ادارات اوقاف بر اساس نص صریح وقف نامه هاست و رسیدگی به امور موقوفات، اداره موقوفات، حفاظت و حراست از موقوفات از وظایف ادارات اوقاف و امور خیریه است.

وی ادامه داد: علاوه بر اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش از عواید موقوفات در راستای اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری، تولید و توسعه و بهره وری موقوفات استفاده می شود. در بحث امور خیریه به ویژه در حوزه های درمانی و سلامت سالانه خدمات بسیار زیادی به مردم ارائه می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس افزود: برگزاری ویژه برنامه های مانور سلامت با همکاری بسیج جامعه پزشکان فارس و با هدف ویزیت، دارو و درمان رایگان از جمله فعالیت های خیریه می باشد همچنین احداث مجموعه بزرگ پرورشگاهی موقوفه حاج خلیل زالی در شهر صدرا که طی دو سال گذشته آغاز شده است و با زیر بنای ۵ هکتار و دارای بخش های مختلف اقامتی، آموزشی، سالن چند منظوره، سالن های ورزشی و سینما و… در حال تکمیل است.

دبیر مجمع مطالبه گران استان فارس نیز گفت: مجمع مطالبه گران پس از بیانات منویات مقام معظم رهبری در مردادماه ۱۴۰۰ با هدف تشکیل حلقه میانی با حمایت قراگاه بقیه الله اعظم راه‌اندازی شد و از ابتدای انقلاب اسلامی تجربه به ما نشان داده است که هر زمان مردم به‌صورت خودجوش احساس نیاز کرده و وارد میدان شدند و مطالبات خود را پیگری کردند به نتیجه قابل قبول رسیدیم پس امروز نیز برای جبران عقب‌افتادگی در حوزه عدالت و مبارزه با فساد و تبعیض باید مردم را تشویق به حضور در میدان کنیم.

وی ادامه داد: مجمع مطالبه گران استان فارس هم اکنون دارای ۱۲ کارگروه تخصصی است و بیش از ۱۸۰۰ مطالبه گر در استان فارس شناسایی شده است که تاکنون موفق شده ایم اکثر مجامع در شهرستان های مختلف فارس برگزار کنیم و مطالبات مردم از ادارات و دستگاه های اجرائی را مطرح و بیان کنیم.

حسین کشتکار افزود: مشکل بسیاری از مطالبات این است که مردم از وظایف اصلی سازمان ها اطلاع ندارند و اصلا با وظایف سازمان ها آشنایی ندارند و برگزاری جلسات مطالبه گری می تواند به شناخت بیشتر مردم از دستگاه ها و وظایفشان منجر شود و در نتیجه مطالبه گران خواسته های مردمی را بهتر پیگیری ود نبال کنند،در این راستا تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه استان فارس و مجمع مطالبه گران فارس جهت ارتباط بیشتر دبیران و حلقه میانی با مدیران اوقاف در شهرستانها و هم افزایی و ارتباط متقابل جهت پیگیری مطالبات مردم صورت گرفت.