مدیریت نظام مسائل کشور می‌تواند از استان فارس باشد
مدیریت نظام مسائل کشور می‌تواند از استان فارس باشد
دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور گفت: استان فارس برابر و بالاتر از استان تهران است و مولفه هایی در استان فارس است که می‌تواند نظام مسائل کشور را در خود استان فارس مدیریت کرد.

به گزارش سرویس سیاسی خط فارس؛ حمزه صفربیگی دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور در نشست هم اندیشی رابطین شهرستان‌های استان فارس گفت: این مجمع با حضور در قوه مقننه، توانسته مسائل استان‌ها را پیگیری کند و اولین مجمع نخبگی شکل گرفته در قوه مقننه می‌باشد که برای اولین بار در دل شهر و روستا با افراد نخبه و تاثیرگذار ارتباط برقرار کرده و ظرفیت ها و مشکلات را در یک کمیسیون تخصصی و ملی پیگیری می‌کند.

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور در مجلس ادامه داد: ۱۰ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی وجود دارد که مردم ما فقط اسم ها و مصوبات را شنیده اند و قوه مقننه را ندیده‌اند، لذا حلقه میانی به واسطه نخبگانی که در شهرستان و روستاها است برنامه ریزی شده تا تغییر اولویت ها به نفع مردم باشد.

مجمع مشورتی نظام مسائل برای تغییر اولویت ها به نفع مردم

صفربیگی ابراز کرد: مجمع مشورتی نظام مسائل برای تصمیم سازی، مشورت و تغییر اولویت ها به نفع مردم است لذا شبکه نخبگی در دل مجلس کاری به انتخابات ندارد زیرا نمایندگان مردم قطعا تغییراتی خواهد داشت اما این شبکه با حمایت و استقبال مردمی وجود خواهد داشت.

وی اظهار داشت: دربالاترین سطح هم‌افزایی هستیم و با هیچ گروه، تشکل و هیئتی در تقابل نیستیم اما از همه ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

دبیرکل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور با اشاره به اینکه اگر در فرایندکار قرار گیریم قطعا نتیجه بخش خواهد بود، اظهار داشت: تمامی جلسات قالب به خروجی مثبت است و موضوعات در بالاترین سطح عنوان و پیگیری خواهد شد.

مدیریت نظام مسائل کشور می‌تواند از استان فارس باشد

صفربیگی به جایگاه ویژه استان فارس اشاره کرد و گفت: استان فارس به خاطر تقسیمات و شرایط خاص و ویژه‌ای که در تمامی حوزه ها دارد، تاثیرات ملی و اثرگذاری دارد به نحوی که اگر اتفاقی در یک شهرستان رخ دهد، تمام کشور درگیر خواهد شد لذا استان فارس برابر و بالاتر از استان تهران است و مولفه هایی در استان فارس است که می‌تواند نظام مسائل کشور را در خود استان فارس مدیریت کند.

وی در پایان افزود: نگاه برخی افراد در استان فارس، نگاهی تخصصی و دقیق بود که علاوه بر مسائل استان، نگاه مسائل کشور داشت و به همین خاطر حتما باید در تصمیمات ملی دخیل باشد.

ثبت ۱۰۸۰ مسئله در حوزه های مختلف از استان فارس

عمار قلعه نویی معاون هماهنگی امور شهرستان‌های مجمع نیز ضمن معرفی سامانه اینترنی به آدرس www.mnema.ir گفت: این سامانه برای ثبت مسائل احصا شده در استان های مختلف کشور و همچنین شناسایی ظرفیت استان‌ها در حوزه های مختلف طراحی شده است که استان فارس به عنوان استان پایلوت و پیشرو بیشترین مسائل را در سامانه ثبت کرده است.

معاون هماهنگی امور شهرستان‌های مجمع ادامه داد: تا کنون یکهزار و ۸۰ مسئله در حوزه های مختلف مرتبط با کمیسیون های ۱۰ گانه در صفحه استان فارس سامانه ثبت و به کمیسیون ها و سازمان های مختلف جهت پیگیری ارجاع داده شده است.

بیش از ۷۰ درصد دبیر شهرستان‌ها انتخاب شده اند

محمد پروین، دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل در استان فارس هم گفت: رویکرد این مجمع در استان فارس، شناسایی افراد با رویکرد نخبه و انقلابی است که در حلقه اول در استان و شهرستانها شناسایی شدند و بیش از ۷۰ درصد افراد در سطح استان به عنوان دبیر انتخاب شده اند و ستادهای شهرستانی نیز در حال شکل گیری است.

وی با اشاره به انتخاب افراد گفت: در سفرهای شهرستانی با هماهنگی فرماندار، امام جمعه و فرمانده سپاه شهرستان همسو هستیم و ضمن معرفی دبیر در شهرستان توانسته ایم مسائل را احصا و اولویت بندی کرده و تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

در پایان نیز دبیران ستادهای شهرستانی و مهمانان به معرفی نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف پرداختند.