آخرین آمار از نتایج انتخابات استان /آراء اقلیت های مذهبی در حوزه انتخابیه فارس اعلام شد
آخرین آمار از نتایج انتخابات استان /آراء اقلیت های مذهبی در حوزه انتخابیه فارس اعلام شد
فرماندار شیراز از نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان شیراز و زرقان و ششمن دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد .

به گزارش سرویس سیاسی خط فارس ؛لطف اله شیبانی فرماندار شیراز در نشست خبری پیرامون آرا ماخوذه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان شیراز و زرقان و ششمن دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با حضور ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی برگزار شد.
وی اضافه کرد: در شهرستان شیراز، انتخابات مجلس خبرگان رهبری به عنوان مرکز حوزه انتخابیه استان تعداد رای های اخذ شده یک میلیون و ۵۸۰ هزار و ۵۸۰ رای بوده که آرای صحیح شامل یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۸۲۳ رای کسب شده است.
به گفته این مسوول تعداد صندوق های اخذ رای در این انتخابات سه هزار و ۵۱۴ بوده که بر اساس آرای کسب شده نتایج زیر کسب شد:

لطف اله دژکام با ۷۲۶ هزار و ۸۱۲ رای ، احمد بهشتی با ۶۰۷ هزار و ۹۹۵ رای ، علی اکبر کلانتری ۴۳۲ هزار و ۸۱۰ رای ، سید محمد علی مدرسی طباطبایی ۳۴۵ هزار و ۳۶۵ رای و سید علیرضا دانا ۳۰۹ هزار و ۴۲۹ رای به عنوان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری برای ۸ سال انتخاب شدند و همچنین حجت الاسلام علیرضا پیروزمند با ۲۸۹ هزار رای به عنوان نفر ششم داوطلبین بودند.

وی به مجموع کل آرا اشاره کرد و گفت: ارا ماخوزه ۳۴۱هزار و ۸۲ رای که ارا صحیح آن که ملاک انتخاب نامزدها است ۲۸۹ هزار و ۴۲ رای که آرای ماخوزه باطل نیز ۵۲ هزار و ۴۰ رای است.

روح الله نجابت با تعداد ۷۸ هزار و ۳۵۱ رای معادل ۲۷/۱۱ درصد آرا صحیح و نفر دوم جعفر قادری با جمع آرا ۵۹ هزار و ۶۲ رای برابر ۲۰/۴۳ درصد ارا صحیح نصاب یک پنجم را دارا بودند و به مجلس راه یافتند که مطابق قانون نامزدهای بعدی یعنی علیرضا پاک فطرت، علیرضا عزیزی، سید اسماعیل حسینی و رحمت الله مرزوقی به انتخابات دور دوم رفتند.

وی با اشاره به صندوق های رای در حوزه اقلیت‌ها در حوزه فرعی شهرستان شیراز نیز گفت: مجموعا دو کاندید در حوزه کلیمیان حضور داشتند که همایون سامه‌یح نجف آبادی ۶۹۵ رای و امیر دوستان ۴۱۸ رای را بدست آوردند و حوزه مسیحیان مرکز جنوب گقادر منصوریان با ۱۴ رای و امین هوسپ ۲ رای و حوزه فرعی زرتشتیان اقای بهشید برخوردار ۴۸ رای و فرخ ایزدی کلانتری ۱۰ رای را کسب کردند.

شیبانی بیان کرد : از امروز اعلام شد داوطلبین که معترض هستند ظرف ۴۸ ساعت می‌توانند شکایت خود را به فرمانداری تحویل دهند و بعد از آن نسبت به بررسی و شکایت اقدام می‌کند و در مرحله بعد اگر کسی شکایت داشت می‌تواند به شورای نگهبان اعتراض کند.

در روز برگزاری انتخابات تا امروز روی هر شعبه اخد رای حداقل سه‌نفره به عنوان ناظر حضور داشتند که یک نفر به عنوان بازرس و هر ۱۵ نفر به عنوان یک سربازرس بوده است.

وی همچنین در جواب سوال خبرنگار خط فارس در خصوص تک رای دادن افراد،عنوان کرد : در جهت تک رای بودن روح الله نجابت اطلاعی ندارم.