فعالیت قرارگاه تبلیغی جهادی عمار در طول ایام سال 
فعالیت قرارگاه تبلیغی جهادی عمار در طول ایام سال 
حجت الاسلام حدائق گفت: قرارگاه تبلیغی جهادی عمار یکی از برکات راه اندازی مدرسه علمیه منصوریه است که مبلغ‌ها در طول ایام سال در موضوعات تبلیغی و جهادی کوشا هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق مدیر حوزه علمیه منصوریه و مسئول قرارگاه جهادی تبلیغی عمار شیراز امروز در نشست فعالیت‌های جهادی و دینی این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: ششمین دور همایش مادران فاطمی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) تجلیل مقام مادر و زن در مدرسه علمیه منصوریه با حضور مسئولان، اساتید حوزه، جمعی از بانوان طلاب و سخنرانی حجت الاسلام محمودی مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس و حجت الاسلام علیرضا حدائق مدیرعامل بنیاد مهدی موعود (عج) فارس برگزار شد برگزار شد.

وی افزود: از ۱۳۹۰ همایش مادران فاطمی در مدرسه علمیه منصوریه با مشارکت حوزه علمیه خواهران غدیریه شکل گرفت و امسال در ششمین دوره بخش علمی با مشخص کردن محور‌های مرتبط به این همایش اضافه شد که بیش از ۱۰۰ نفر آثارعلمی به این دبیرخانه ارسال شد و نفرات برتر در آینده نزدیک تجلیل خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه منصوریه راه اندازی دبستان مهدوی زیر نظر این حوزه را مورد توجه قرار داد و گفت: این مدرسه با رویکرد مهدوی و قرآنی در مقطع ابتدایی دانش آموزان را با داشتن کادری مجرب و اساتید حوزه تخصصی تربیت می‌کند بنابراین متقاضیان می‌توانند برای سال آینده پذیرش کنند و حیطه بندی خاصی برای ثبت نام وجود ندارد.

فعالیت قرارگاه تبلیغی جهادی عمار در طول ایام سال 

حجت الاسلام حدائق، راه اندازی قرارگاه تبلیغی جهادی عمار را یکی از برکات مدرسه علمیه منصوریه دانست و اضافه کرد: مبلغ‌ها در طول ایام سال در موضوعات تبلیغی و جهادی کوشا هستند که در ایام شیوع بیماری کرونا شاهد تجلی ایثار و زحمات طلاب از ضدعفونی معابر گرفته تا تغسیل اموات کرونایی، تولید ماسک و توزیع بسته معیشتی بودیم.

مسئول قرارگاه جهادی تبلیغی عمار شیراز تصریح کرد: در ایام شهادت فاطمیه و میلاد ام ابی‌ها (س) ۱۵۰ مبلغ برادر و ۱۰۰ مبلغه خواهر در این ایام مشغول فعالیت شدند که ۱۱۰ مبلغ نیز در ادارات، مساجد، هیئات، حاشیه شهر شیراز، شهرستان‌های کازرون و خرامه به امر تبلیغ پرداختند.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار قرص نان صلواتی میان نیازمندان و محبان اهل بیت (ع) توزیع شد، تاکید کرد: با شروع فصل سرما، توزیع وسائل گرمایشی آغاز شد همچنین موکب عزاداری در ایام فاطمیه در جوار حضرت شاهچراغ (ع) در فسا، داراب، خرامه و کازرون برپا شد.

مدیر حوزه علمیه منصوریه، روضه‌های خانگی را یکی از فعالیت‌های تبلیغی قرارگاه جهادی عمار برشمرد و بیان کرد: بیش از ۱۰۰ حلقه‌های جشن و روضه خانگی برای ذکر اهل بیت (ع) در ایام فاطمیه برپا شد و ۳ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین عاشقان اهل بیت (ع) توزیع شد که نقاط محروم شهر شیراز، روستا‌های محروم و دیگر نقاط هدف این قرارگاه است و برپایی کرسی‌های مشاوره در پارک ها، ادارات و مساجد از دیگر موارد تبلیغی قرارگاه عمار به شمار می‌رود.

بیش از ۸۰۰ هزار جلسه مشاوره رایگان

بنابه گفته مسئول قرارگاه جهادی تبلیغی عمار شیراز، بیش از ۸۰۰ هزار جلسه مشاوره رایگان در کانون مشاوره در کانون مشاوره انس با فطرت ارائه شده است.

مسئول قرارگاه جهادی تبلیغی عمار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به پاک زیستن در جامعه اشاره کرد و گفت: اکنون به ظهور روز به روز نزدیک می‌شویم و نگه داشتن ایمان جزو سخت‌ترین کار‌ها است و حضرت زهرا (س) می‌فرمایند که زاهد‌ترین شما کسانی هستند که حرام را از زندگی خود حذف کنند؛ در جامعه امروز برخی از افراد سودجو به اسم زهد عده‌ای از جوانان و نوجوانان را به انحراف می‌کشانند و در مکتب اهل ببت (ع) زهد به معنی نخوردن و گوشه نشینی نیست و کسانی که امروز خود را تابع اهل بیت (ع) می‌دانند در جامعه باید اسباب ظهور را فراهم کنند.

مدیر حوزه علمیه منصوریه با اشاره به اینکه مومن نمی‌تواند بی تفاوت نسبت به مابقی جامعه باشد، بیان کرد: افرادی به واسطه فرزند، پست، مقام و … زمین خوردند بنابراین برای ترک محرمات و رسیدن به خداوند متعال باید وابستگی‌ها و تعلقات را کنار زد.