صدور پروانه ساختمانی ۵۶ هزار واحد نهضت ملی مسکن در فارس
صدور پروانه ساختمانی ۵۶ هزار واحد نهضت ملی مسکن در فارس
مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به روند اجرای نهضت ملی مسکن در این استان، از صدور پروانه ساختمانی ۵۶ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس ؛محمودرضا طالبان با اعلام این خبر گفت: در استان فارس ۴۵ هزار فونداسیون در طرح نهضت ملی مسکن در مرحله اجرا و یا به اتمام رسیده و از نظر تعداد فونداسیون و تعداد پروانه‌های ساختمانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان فارس بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: تاکنون برای ۹۷ هزار متقاضی واجد شرایط که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند زمین تامین شده و برای دیگر متقاضیان در تلاش هستیم که زمین تامین کنیم.

طالبان در خصوص واریز وجه توسط متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اضافه کرد: تاکنون ۷۷هزار متقاضی واریز وجه را انجام داده‌اند و مبلغ واریزی از ۴۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان است که بستگی به پیشرفت پروژه دارد.

دبیر شورای مسکن استان فارس بیان کرد: در شهرهایی که نهضت ملی مسکن به صورت یک یا دو طبقه در حال اجرا است پروژه‌ها از سرعت مناسبی برخوردار و عمدتاً در مرحله اسکلت و سقف هستند و در اوایل سال ۱۴۰۳ آماده افتتاح می‌شوند.