رعایت وحدت و اخلاق؛ دو الزام برای فعالین انتخابات
رعایت وحدت و اخلاق؛ دو الزام برای فعالین انتخابات
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: رعایت وحدت و اخلاق؛ دو الزام برای فعالین انتخابات است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در اجتماع کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز و زرقان ضمن بیان تبریک ایام مبارک ماه شعبان و میلاد جوان برومند حضرت اباعبدالله الحسین وجود مقدس حضرت علی‌اکبر علیه السلام را تبریک گفت و اظهار داشت: جلسه حاضر پیرامون وحدت همه نیروهای انقلابی برای عزت و عظمت کشورمان و پیشرفت و تعالی استان و شهرمان برگزار شده و از این حیث از برگزارکنندگان تقدیر و تشکر می‌کنم.

امام جمعه شیراز با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ۲۹ بهمن ماه گفت: نخستین مسئله‌ای که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، وحدت بود که باید سرلوحه کار همه کسانی که فعالیت انتخاباتی می‌کنند، باشد؛ این نکته بسیار مهمی است که باید مدنظر همه کسانی که در انتخابات شرکت کردند، باشد نباید پایان انتخابات خدای نکرده شروع رنجش از این و آن باشد. وحدت را از همه‌چیز مهم‌تر بدانیم.

وی با بیان اینکه مسلماً برای حفظ این وحدت به اخلاق نیاز داریم، افزود: توصیه دیگر مقام معظم رهبری اخلاق و رعایت اخلاق بوده است. بزرگواران خانم‌ها و آقایان محترم مطمئن باشید که مراعات اخلاق چیزی از رأی کسی نمی‌کاهد، بلکه رایش را آبرومندانه و شرافتمندانه می‌کند؛ می‌شود رقابت کرد و درعین‌حال اخلاق را مراعات کرد.

نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه هیچ لیستی منتسب به امام جمعه شهر وجود ندارد درحالی‌که به همه لیست‌ها احترام می‌گذارم، افزود: بنا نیست کسی که می‌خواهد نقش پدری ایفا کند به گونه‌ای موضع بگیرد که بگویند این بابا نشد، این نقش را رهبر معظم از ائمه جمعه خواسته است، فرموده پدر باشید، به‌خاطر همین این موضع را این بار هم تکرار کردم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه دلم می‌خواهد این جلسه لبیک به خواسته‌های رهبر معظم باشد که وقتی رهبر عزیزمان ببیند بگوید: احسنت آن‌چه ما خواستیم جوابش در شیراز آمد، عنوان کرد: یکی دیگر از نکاتی که رهبر معظم فرمودند این بود که در مورد نظام سیاه نمایی نشود.

وی با بیان اینکه پیچ تاریخی که رهبر معظم فرمودند حرکت به سمت ارزش‌های الهی و دینی است که مردم ایران انجام داده است، تصریح کرد: هر چند در یک جاهایی نیز کاستی‌هایی بوده و به اهدافی نیز آنطور که باید نرسیده‌ایم. منصفانه حاضریم بنشینیم بگویم در کجا موفق بودیم و کجا ضعف وجود داشته اما بی‌انصافی نکنیم که بگوییم هیچ کاری نشده است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه با این وجود از جهت معنوی و مادی کارهای بزرگی انجام شده است، گفت: آن کارهایی را که شده است به یاد بیاوریم و بگوییم مردم در این جهت موفقیت بوده‌اند چون این مردم‌سالاری دینی است آن جاهایی که ناتوان یا ناموفق بودیم آن را هم لیست کنیم.

وی با بیان این نکته که رهبر معظم فرمودند وعده‌های غیرواقعی و عملی نشدنی نباید داد، افزود: کسانی که تجربه کار عملی و میدانی ندارند ممکن است بسیاری از آرمان‌ها را با اهداف قابل دسترسی اشتباه کنند اما ما باید بیشتر مطالعه کنیم و مشورت بگیریم و چیزی نگوییم که بعد از ۴ سال مردم بگویند نکردید.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برای کارهای شدنی قول عمل بدهید هرچند همان نیز نیاز به تأیید جمعی نمایندگان دارد، بیان کرد: ممکن است یک نفر نظری داشته باشد که مابقی نمایندگان با آن مخالف باشند بنابراین بگوید من تلاش خودم را می‌کنم و بعد لیستی را بدهد و بگوید من این اقداماتی را که می‌توانستم انجام داده‌ام.

نماینده ولی فقیه در فارس در پایان تصریح کرد: ان شاء الله حضور قوی و مشارکت بسیار بسیار خوبی را خواهیم داشت و یک گام به سوی ایران قوی که خار چشم همه دشمنان ایران و اسلام باشد با این انتخابات برخواهیم داشت.

گفتنی است در این نشست بیش از ۲۵۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان حضور داشتند که با لبیک به منویات مقام معظم رهبری، وحدت و حضور پرشور اقشار مختلف مردم در ۱۱ اسفند بر سر صندوقهای رأی را نوید دادند.