راه اندازی کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران فارس پیگیری می‌شود
راه اندازی کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران فارس پیگیری می‌شود
سرپرست سازمان تعاون روستایی کشور گفت: مراحل ساخت کارخانه جدید خوراک دام، طیور و آبزیان اتحادیه دامداران استان فارس پیگیری می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی خط فارس؛  غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان تعاون روستایی کشور که همزمان با اولین روز از دور دوم سفر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان فارس در این استان حضور یافته است، با اشاره به پیگیری برای اتمام مراحل ساخت کارخانه جدید خوراک دام، طیور و آبزیان اتحادیه دامداران استان، اظهار کرد: بنا به گفته مدیر عامل این اتحادیه ساخت کارخانه مذکور تا هشت ماه آینده به پایان می‌رسد.

او بیان کرد: فاز جدید کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران ظرفیت تولید ۱۰ تن محصول در ساعت را داراست و با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی احداث می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کارخانه خوراک دام اتحادیه دامداران استان فارس از سال ۱۳۷۳ شروع به فعالیت کرده و به عنوان بازوی اجرایی سازمان جهادکشاورزی در تنظیم بازار، با ظرفیت تولید روزانه ۴۰ تن خوراک دام در حال فعالیت است.

او افزود: مواد اولیه این کارخانه شامل جو، ذرت، سویا، کنجاله تخم پنبه، سبوس، انواع ریز مغذی ها، مواد معدنی و ویتامینه است که پس از فرآوری و بسته‌بندی تحت قالب خوراک دام به تعاونی‌های تحت پوشش جهت توزیع بین دامداران ارسال می‌شود.

این مقام مسئول به بازدید خود از بند سنگی ملاتی اسماعیل آباد بخش مرکزی شهرستان خفر نیز اشاره و بیان کرد: برای تکمیل طرح‌های آبخیزداری در سطح شهرستان‌ها پیگیری‌های لازم در سطح ستاد انجام خواهد شد.

سرپرست سازمان تعاون روستایی کشور در اولین روز سفر به استان فارس به شهرستان‌های شیراز، خفر، جهرم و فیروزآباد عزیمت کرده است و از طرح‌های متنوع و متعددی از بخش کشاورزی بازدید کرد و پیگیری رفع موانع پیش روی آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.