دستگیری ۲۹۰ قاچاقچی و عناصر اصلی در فارس/ تقدیم ۱۱۶ شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر
دستگیری ۲۹۰ قاچاقچی و عناصر اصلی در فارس/ تقدیم ۱۱۶ شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر
فرمانده انتظامی استان فارس از امحای بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر غیردارویی در شیراز خبر داد و گفت: این استان از ابتدای انقلاب در عرصه مبارزه با مواد مخدر ۱۱۶ شهید تقدیم کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، سردار رهام‌بخش حبیبی در مراسم امحای بیش از ۱۱ تن مواد مخدر غیردارویی که به مناسبت گرامیداشت هفته انتظامی با حضور جمعی از مسئولان سایر نهادها و دستگاه‌های مربوطه برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز عرصه مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: یکی از مشکلات جامعه امروز بشری، تجارت مواد مخدر است که طی آن افرادی سودجو، سلامتی انسان‌ها را به مخاطره انداخته‌اند.

وی با اشاره به رشادت‌ها و جانفشانی‌های مأموران انتظامی در مسیر مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: از اول انقلاب تا کنون در استان پهناور فارس، ۱۱۶ شهید والامقام و ۱۲۷ جانباز سرافراز در مسیر مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده است.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۲ تن انواع مواد مخدر کشف شده و در این راستا ۲۹۰ قاچاقچی و عناصر اصلی دستگیر شده‌اند.

دستگیری ۱۰۰ نفر توزیع کننده عمده مواد مخدر، دستگیری ۳ هزار و ۲۷۰ خرده فروش و جمع آوری تعداد ۵ هزار و ۵۲۰ معتاد متجاهر و تحویل آنان به مراکز ماده ۱۶ و تبصره ۲ ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در سال جاری، از دیگر اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس بود که سردار حبیبی به آنها اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه امروز بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر غیردارویی امحا شد، گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که در جامعه هیچ‌گونه اثری از اعتیاد و مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن نباشد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان سرافراز عرصه مبارزه با مواد مخدر، تجلیل و قدردانی شد.