جام رمضان فوتسال لار در دستان خوری‌ها
جام رمضان فوتسال لار در دستان خوری‌ها
خوری‌ها با حمایت شورای ورزشی شهر خور، ضمن کسب مقام قهرمانی و نائب قهرمانی مسابقات فوتسال سوپرجام رمضان لارستان، عناوین آقای گل، بهترین دروازه‌بان و تکنیکی‌ترین را نیز از آن خود کردند.

به گزارش خط فارس، مسابقات فوتسال سوپرجام رمضان لارستان امسال مهیج‌تر و پرشورتر از سالهای قبل با استقبال بسیار خوب تماشاچیان در مجتمع منیری لارستان برگزار شد.
در این تورنمنت یک ماهه، در مرحله اول ۱۰ تیم از استان‌های فارس و هرمزگان در دو گروه پنج تیمی به رقابت پرداختند که از هر گروه سه تیم برتر به مرحله بعدی صعود کردند. در ادامه مجدد تیم ها در دو گروه سه تیمی مسابقه داده و از هر گروه دو تیم به نیمه نهایی راه یافتند که شامل تیم های منتخب زرین دشت، خور «الف»، گراش جوان و منتخب خور «ب» بود که تیم های خور الف و ب با شکست رقبای خود راهی فینال مسابقات جام رمضان لارستان نکوداشت وحید جعفری چهره سرشناس منطقه و نماینده آلشپورت در خاورمیانه شدند.

در فینال فوتسال جام رمضان لارستان که با حضور چهره های سرشناس ورزشی نظیر حمید مطهری، محسن خلیلی، ابراهیم شکوری، بهروز رهبری‌فرد، مهدی توتونچی، مسعود دانشور، عباس قانع، آرش برهانی، مسعود مقیم، رضا نامور، صادق مرادی، محمدرضا حیدریان، حنیف عمران زاده، علی خلیفه و… برگزار شد، تیم الف خور با نتیجه ۴ بر ۳ از سد تیم ب خور گذشت تا فینال تمام خوری به سود تیم اول شورای ورزشی شهر خور به پایان برسد.
بدین ترتیب خوری‌ها با حمایت شورای ورزشی شهر خور، ضمن کسب مقام قهرمانی و نائب قهرمانی مسابقات فوتسال سوپرجام رمضان لارستان، عناوین آقای گل، بهترین دروازه‌بان و تکنیکی‌ترین را نیز از آن خود کردند.
عنوان تکنیکی‌ترین فوتسالیست مسابقات به علی عابدین از تیم منتخب خور «الف»، بهترین دروازه‌بان به اسحاق اسماعیلی از تیم منتخب خور «ب» و آقای گلی به حمید قهرمانی بازیکن فرش آرای مشهد که در تیم منتخب خور «الف» بازی می‌کرد، رسید.
مهران عالیقدر، مهدی مصطفایی، میثم برمشوری، سعید افشاری، حمید قهرمانی، مصطفی فخری، علی عابدی و ارژنگ داریوش از جمله بازیکنان شاخص تیم الف منتخب خور بودند که سابقه حضور در تیم ملی، تیم های لیگ برتر و دسته یک فوتسال کشور را دارند.
گفتنی است که سرمربی تیم منتخب خور «الف»، قهرمان مسابقات محمدرضا صادقی، مربی بازیکن آن مهران عالیقدر با سرپرستی ابوذر جمالی بود. سرمربی تیم «ب» منتخب خور نیز که نائب قهرمان شد، نیز بر عهده محمد پورکمالی و مربی این تیم یعقوب فاتحی به سرپرستی مسعود جمالی بود.

محمد پورکمالی، سرمربی جوان تیم فوتسال منتخب خور «ب» در پایان این مسابقات با اشاره به سطح بالای مسابقات گفت: با حضور بازیکنان ملی و لیگ برتری فوتسال در سوپرجام رمضان لارستان، سطح فنی این رقابت‌ها بسیار بالا بود.
مربی سابق تیم امید فجر سپاسی شیراز با تشکر از حمایت‌های مختلف شورای ورزشی شهر خور و مهران عالیقدر عنوان کرد: در این مسابقات همچنین شاهد حضور بازیکنان نوجوانان در کنار بازیکنان تراز فوتسال کشور بودیم که قطعا در کسب تجربه و رشد استعدادهای فوتسالی آنان موثر خواهد بود.
پورکمالی با سابقه بازی در رده پایه فولاد خوزستان به پتانسیل بالای شهرستان لار اشاره کرد و گفت: توجه به امکانات و زیرساختهای موجود و توان مالی مردم این منطقه، لارستان می تواند یک تیم در سطح بالای فوتسال داشته باشد.
مربی تیم زیر ۱۸ سال پیشگامان شیراز که سال گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر کشور شدند و هم اکنون در باشگاه بهمن شیراز نیز فعال است، تصریح کرد: می‌توان با سرمایه گذاری بر روی مربیان جوان و با دانش، بازیکنان نوجوان و جوان مستعد منطقه را شناسایی کرده و آنها را پرورش داده و به سطح بالا رساند.

انتهای پیام/