بیست و دومین سال برگزاری همایش شنای جانبازان در خلیج فارس
بیست و دومین سال برگزاری همایش شنای جانبازان در خلیج فارس
همزمان با سالروز حمله ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافری ایرباس و چهلمین روز شهدای خدمت 30 جانباز مسیر دریایی جزایر قشم تا هنگام را شنا می کنند

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس:اسماعیل دلشاد جانباز قطع عضو مسئول کاروان شنای میثاق با شهدا در خلیج فارس اعلام کرد: ۳۰ جانباز سرافراز دفاع مقدس با همراهی خانواده های شهدای این سانحه، فردا ۱۲ تیرماه همزمان با حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار در سال ۱۳۶۷ به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران فاصله ۲ مایل دریایی (۳/۵ کیلومتری) جزایر قشم تا هنگام را شنا می کنند.
پایه گذر کاروان شنای میثاق با شهدا اظهار داشت: امسال بیست و دومین سال برگزاری همایش شنای جانبازان (به صورت محدود) از سراسر کشور در جزیره قشم یادواره شهدای خلیج فارس است که این جانبازان سرافراز به صورت خودجوش و با هزینه شخصی خود برای یادآوری جنایت های آمریکا به جهانیان همزمان با روز (افشای حقوق بشر آمریکایی) ساعت چهار صبح روز سه شنبه ۱۲ تیرماه مسیر فاصله ۲ مایل دریایی (۳/۵ کیلومتری) اسکله کندآلو در جزیره قشم تا جزیره هنگام محل سقوط هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران را در جستجوی شهیدان پرواز ۶۵۵ شنا می کنند .
این گروه ۳۰ نفره از جانبازان دفاع مقدس عصر دوشنبه ۱۱ تیرماه در بدو ورود به جزیره قشم با استقبال مسئولین عالی رتبه شهرستان با حضور در گلزار شهدای امامزاده سید مظفر (ع) شهرستان مرزی قشم بار دیگر با آرمان های امام راحل، رهبر معظم انقلاب، شهدای امنیت و غیرت، مدافعان حرم، دفاع مقدس و شهیدان گمنامی که در راه وطن و برای حفظ مرزهای پر ماجرای جنوبی در دریای پارسی شهید شدند، تجدید بیعت کردند پایه گذر کاروان شنای میثاق با شهدا در خلیج فارس توضیح داد: این همایش ورزش با حضور جانبازان قطع نخایی، جانبازان فاقد دست و پا و جانبازانی که از نعمت ۲ چشم و دو دست بی نصیب هستند از استان های فارس، بوشهر، تهران، البرز، اردبیل، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان، قم، مرکزی، آذربایجان غربی، مازندران و خوزستان برگزار می شود.
اسماعیل دلشاد در حاشیه گلباران گلزار شهدای قشم گفت: آبان ماه امسال دومین کنگره ۱۵ هزارشهید استان فارس در شیراز برگزار می شود. جا دارد یادی کنیم از جانبازان شناگر کاروان میثاق با شهدا، شهید روح الله صادقی ۵۵ درصد و جانباز شهید محمدقلی زارع موید ۷۰درصد از استان فارس، شهدایی بودند که سال های قبل در کاروان میثاق با شهدا حضور داشتند که جا دارد یاداین عزیزان را نیز گرامی بداریم و چه زیباست در هر مکان و زمانی که هستیم همیشه یاد و خاطره شهدا را به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگهداریم که زنده نگهداشتن یاد وخاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .
۱۲ تیر ۱۳۶۷، ناو جنگی یو اس اس فرانسنس آمریکا که در خلیج فارس مستقر بود، هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی را هدف موشک های خود قرار داد و باعث به شهادت رسیدن همه ۲۹۰ سرنشین هواپیما شد. در میان سرنشینان این هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تبعه خارجی نیز بودند که جان خود را از دست دادند. ناو آمریکایی مدعی شد که به گمان خود هواپیمای جنگی ایران را نشانه قرار داده اما به تمام سربازان آن ناو نشان مبارزه و به فرمانده آن نشان لیاقت و شجاعت اعطا شد. آن روز فرمانده ناو جنگی یو اس اس فرانسنس آمریکا می دانست که اف ۱۴ تخیلی او هرگز سقوط نمی کند و این هواپیمای مسافری ایرباس شماره ۶۵۵ است که با مسافران غیر نظامی در این نبرد نا برابر طعمه موشک های آمریکایی می شود.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
در پایان اسماعیل دلشاد عنوان کرد:
این جانبازان سرافراز به صورت خودجوش و با هزینه شخصی خود و با همکاری و زحمات بی دریغ و صادقانه سازمان منطقه آزاد قشم، یگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در قشم، فرمانداری قشم، بنیاد شهید و امور ایثارگران قشم، شهرداری قشم ، سازمان تبلیغات اسلامی قشم، دانشگاه آزاد واحد قشم، اداره فرهنگ و ارشا اسلامی قشم، فرماندهی انتظامی قشم و کنگره ۱۵ هزار شهید استان فارس، فاصله ۲ مایل دریایی (۳/۵ کیلومتری) جزایر قشم تا هنگام را شنا می کنند.