به بهانه یک سالگی “پایگاه خبری خط فارس”
به بهانه یک سالگی “پایگاه خبری خط فارس”
یک سال از آغاز به کار "پایگاه خبری خط فارس" با نام لاتین "www.khatefars.ir" گذشت.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، نوزدهم تیرماه ۱۴۰۲ در استان فارس یک پایگاه خبری با راهبردی جدید با مدیریت جوان رسانه ای که سال‌ها در رسانه های مکتوب و برخط و حتی مجازی فعالیت داشته است، کار خود را آغازکرد؛ این پایگاه خبری با رویکرد «ایتا محور» در سایر پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز فعال است.

 

“پایگاه خبری خط فارس” به همت مهندس جوان در کنار همکاران با قالبی طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفت و با بضاعت کم ولی انگیزه فراوان کارمان را آغاز کردیم؛ از روز اول تا کنون تلاش کرده ایم که صادقانه بازگو کننده خبرها و پیگیر رفع مشکلات باشیم.

 

با افتخار از فرهنگ شهید و شهادت نوشتیم، از نظام مظلوم اسلامی و ولایت، بدون هیچ ملاحظه‌ای دفاع کردیم، به فرهنگ اسلامی، اصیل و بومی این مردم احترام گذاشتیم و از ترویج فرهنگ غربی و وارداتی پرهیز کردیم، مصلحت عامه مردم را بر خواست عده‌ای «تمامیت خواه» و «خود‌همه پندار» ترجیح دادیم.

 

بدون اغماض، عملکرد مسئولین را نقد و از دست آورد مثبت آنان تقدیر کردیم و با طرح سوالات چالشی، دغدغه‌ی مردم بویژه نسل جوان را مطرح ساختیم. اخبار و حوادث را در سریعترین وقت ممکن به اطلاع مردم رساندیم، فرهنگ خان و خان بازی، اشرافیگری و رانت خواری را به باد انتقاد گرفتیم.

 

بر اساس اصولی که از روز اول از سوی شورای سردبیری تعیین شد، نه بخاطر تهدید و ارعاب صاحبان قدرت و ثروت، لکنت زبان گرفت و نه برای کسب درآمد و ثروت، مجیز گوی این و آن شد.

 

از آیین ها و مناسک پسندیده مردم در مناسبت های مختلف سال از جمله ماه مبارک رمضان، محرم و شعبان گزارش ابتکاری تهیه کرد و برنامه‌های خوب نهاد‌ها و موسسات فرهنگی را منعکس کرد‌، نخبگان و شخصیت‌های علمی متعهد و متخصص، اما گمنام را به جامعه معرفی کرد و از هنر، ادبیات، شعر، ورزش، اقتصاد، سیاست و مطالب مدیریتی غافل نشد و آثارهنرمندان و نویسندگان بومی را به علاقمندان عرضه کرد.

 

در آستانه انتخابات به جای ایفای نقش ستاد انتخابی این و آن، ده‌ها پُست جدید و تولیدی به هدفِ رفع شبهات و تشویق مردم به افزابش مشارکت، منتشر ساخت. به جای درج اخبار دیدارها و ملاقات‌های مسئولین، عملکرد و کارهای مفید آنان را منعکس کرد.

 

از هیچ موسسه، اداره و مقامی کمک دریافت نکرده و هزینه اندکِ اداره سایت خبری را، با مساعدت اعضا تامین کرد، هرچند همواره چشم امیدمان به خدای متعال است و از شهروندان عزیز دعای خیر خواهانیم.

 

با خود و خدای خود عهد کرده ایم که اگر هم نتوانیم هر راستی را بگوییم، به مخاطبین خود دروغ نگوییم، راستش را بخواهید به همین علت چوب دو سر طلا شده ایم؛ کارها و اتفاقات خوب را پوشش می دهیم ولی نه بلدیم مانند بعضی رسانه های چاپی و برخط، رپورتاژ آگهی های سنگین ببندیم.

 

دلمان می خواهد و این توانایی را در خود می بینیم که با گسترش فعالیت ها ، نقش پر رنگی در شناسایی ظرفیت ها داشته باشیم و در عین حال با انعکاس نظرات و انتقادات مخاطبین و البته استفاده از نظرات کارشناسان ، ضعف ها و مشکلات را به مسئولان گوشزد و از آنها پیگیر رفع این موارد باشیم ولی افسوس که بضاعتمان فعلا در همین حد است.

 

از اینکه تنها پس از یکسال فعالیت ، تعداد بسیار زیادی مخاطب خوب و فرهیخته با ما همراه شده اند بسیار خرسندیم و امیدواریم بعد از این هم بتوانیم رسالت خود را با تمام سختی های موجود به خوبی ادا کنیم.

 

در یکسال گذشته عزیزان و فرهیختگان زیادی با ما همراه بودند که جا دارد از تلاش های آنها تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

 

مدیرمسئول و شورای سردبیری خط فارس