بهره مندی ۴۰ هزار نفر از آب شرب با انتقال آب از خط اول سد درودزن
بهره مندی ۴۰ هزار نفر از آب شرب با انتقال آب از خط اول سد درودزن
سیاوش بدری، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس برخی از اقدامات این شرکت برای تامین آب شرب شرق شهرستان مرودشت و بخش اکراد شهرستان زرقان از خط اول سد درودزن را تشریح کرد و گفت: با اجرای این خط انتقال، آب آشامیدنی جمعیتی حدود 40 هزار نفر دراین مناطق تامین شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس ؛بدری با تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه اضافه کرد: طرح آبرسانی به این مناطق با تامین و اجرای ۵۰۰۰ متر لوله با قطر ۸۰۰ میلیمتر اجرا شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس از احداث ۶ عدد حوضچه و نصب شیرآلات و اتصالات مربوطه در این طرح خبر داد و افزود: همه این موارد در شرایطی سخت گذر با اقلیم خاص جغرافیایی و عبور از موانع طبیعی با همت و تلاش کارگران، مهندسان و متخصصان عرصه آب و خاک استان انجام شده است.
بدری همچنین هزینه خرید لوله، شیرآلات، اتصالات و اجرای کلی طرح را در مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار اعلام کرد.
بدری بر لزوم استفاده بهینه از منابع آبی توسط شهروندان و ساکنان روستاها تاکید کرد و افزود: فارس در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و لازم است بیش از پیش، برنامه های فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب در این استان اجرایی شود. به گفته وی، پایش و استفاده صحیح از منابع آبی موجود از رویکردهایی است که آحاد جامعه، مردم و مسئولان باید نسبت به آن احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.
لازم به ذکر است بر اساس دستور استاندار فارس در شهریور ماه گذشته به هنگام سفر شهرستانی به مرودشت مبنی بر اتمام پروژه تامین آب شرب روستاهای شرق مرودشت و بخش اکراد شهرستان زرقان تا پایان امسال، با فعالیت های جهادی و تلاش شبانه روزی کارشناسان شرکت آب منطقه ای فارس، به فضل خداوند منان پروژه به اتمام رسیده و آب شرب مورد نیاز مردم عزیز مناطق مذکور به منظور توزیع، تحویل شرکت آب و فاضلاب استان فارس شده است.