رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز با بیان اینکه در سال جاری اولویت با پروژه‌های است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: هر آنچه از پروژه‌های سال قبل باقی مانده در سال جاری به‌عنوان اولویت در مسیر تکمیل قرار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس؛ افسانه خواست خدایی در حاشیه جلسه این هفته کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر شیراز که به میزبانی شهرداری منطقه ۵ برگزار شد، گفت: در سال جاری اولویت با پروژه‌های است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

او با بیان اینکه شورای شهر پذیرایی طرح‌های مردم و تعامل با شهروندان است تا پاسخگویی نیاز‌ها باشد، افزود: در پروژه‌های سال جاری تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دستور عملیاتی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز تاکید کرد: هر آنچه از پروژه‌های سال قبل باقی مانده، در سال جاری به‌عنوان اولویت در مسیر تکمیل قرار خواهد گرفت.

ناظر شورا در شهرداری منطقه ۵ با اشاره به اینکه پارک‌های بزرگی در سطح این منطقه مهم از کلانشهرشیراز وجود دارد که نیازمند به‌روزرسانی است، افزود: متاسفانه در سنوات گذشته به تاسیسات و نگه‌داری این پارک‌ها توجهی نشده است، در حالی که نگهداری و حفظ سرمایه‌های شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با بیان اینکه در سطح منطقه ۵ چندین پارک و مجموعه در حال به‌روزرسانی است، تصریح کرد: عملیات بهسازی پارک تفریحات سالم ابوذر غفاری در یکی از مناطق کم برخودار شهر شیراز درحال اجرا است.

خواست خدایی در بخش دیگری از گزارش عملکرد منطقه ۵ گفت: احداث سرای محله و سالن مطالعه در بلوار گرفتار به‌زودی به مرحله افتتاح خواهد رسید و نکته قابل توجه درباره این پروژه این است که با سرعت قابل توجهی مراحل تکمیل و آماده‌سازی را طی کرده است.

او با اشاره به پارک شهدا به‌عنوان فضایی که در سنوات گذشته کمتر به آن پرداخته شده است، بیان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه شاهد ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در سطح منطقه ۵ خواهیم بود.

احداث پل‌های هوایی در سطح منطقه از جمله در بلوار احمدبن موسی برای تردد ایمن شهروندان از دیگر پروژه‌های مورد نیاز منطقه است که خواست خدایی به آن پرداخت و گفت: انجام ۴ پروژه لوله‌گذاری و جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در جهت جلوگیری از ابگرفتگی در سطح منطقه ۵ به‌عنوان پروژه‌های زیرساختی در دست اجرا در این منطقه است.

او همچنین گفت: منطقه ۵ شهرداری شیراز با دارا بودن چندین مجموعه بزرگ به‌عنوان قطب ورزشی کلانشهر شیراز شناخته خواهد شد. احداث این مجموعه‌ها براساس نیاز ورزشکاران و جوانان منطقه و شهر شیراز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

خواست خدایی گفت: بودجه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۲ تقریبا دو نیم برابر شده است که این اتفاق بزرگی است.

ناظر شورا در سطح منطقه ۵ درباره عملکرد حوزه فضای سبز منطقه افزود: شاهد رشد مساحت فضای سبز نسبت به دو تا سه سال گذشته هستیم.