اغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ در استان فارس/ مردم خود قانون را رعایت کنند
اغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ در استان فارس/ مردم خود قانون را رعایت کنند
معاون امنیتی و سیاسی استانداری فارس در طرح نوروزی ۱۴۰۳ پلیس گفت: پلیس و سبز پوشان و سبز قامتان نیروی مقتدر انتظامی برای توسعه امنیت پایدار در کنار مردم و مسافرین ایستاده اند.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، قزل سفلی معاون امنیتی و سیاسی استانداری فارس در طرح نوروزی ۱۴۰۳ پلیس با اشاره به اینکه استان فارس چهار فصل است افزود: استان فارس دارای بیش از سه هزار آثار ثبت شده تاریخی است که با وجود امامزادگان به خصوص سومین حرم اهل بیت(ع) مقصد گردشگران داخلی و خارجی است الخصوص امسال که با بهار قرآن تداوم پیدا کرده است و همه دستگاه‌های اجرایی، انتظامی در خدمت مسافران عزیز است.

وی ادامه داد: فارس دارای بیشترین و طولانی ترین محورهای شریانی و ترانزیت در کشور است به طوری که بیش از هزار و ۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۲۲۰ هزار کیلومتر آزاد راه و ۱۲ هزار کیلومتر راه های روستایی می باشد.

قزل سفلی به ایجاد مجتمع های رفاهی بین راهی اشاره کرد و ابراز داشت: مجموعه راهداری با ایجاد ۶۳ مجموعه خدمات مجتمع رفاهی و ۵۲ راهداری خانه فعال آمادگی جهت سفری ایمن در استان فارس را دارد همچنین هلال احمر در بیش از ۱۱۳ نقطه استان فارس در طرح سفیران سلامت آمادگی جهت راهنمایی مسافران دارند.

معاون امنیتی و سیاسی استانداری فارس ادامه داد: پلیس قهرمان نیز تا ۱۵ فروردین همراه مردم خواهد ماند و با انضباط بخشی در صدد است تا اقلیت قانون شکن را کنترل کند تا در چهارچوب قانون حرکت کنند لذا پلیس و سبز پوشان و سبز قامتان نیروی مقتدر انتظامی برای توسعه امنیت پایدار در کنار مردم و مسافرین ایستاده اند.

قزل سفلی افزود: مجموعه علوم پزشکی با آمادگی بیمارستان ها و پزشکان متخصص و فوق متخصص آمادگی خود را ایجاد کرده اند.

 

سردار حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس نیز گفت: همه سازمان‌ها در استان فارس پای کار هستند و حوادثی که در سراسر کشور رخ می‌دهند کمتر از ۱۰ درصد از رانندگان است که خواب آلود می باشند و از همین اقلیت درخواست داریم که قانون را رعایت کنند و در غیر اینصورت مورد اعمال قانون می‌شوند.

وی ادامه داد: در ترددها به خصوص چهارشنبه آخر سال که در پیش رو می‌باشد، ۲۵ دستگاه خوردو نامحسوس در محورهای پرتردد، ۲۲ ایستگاه پلیس راهور، ۱۰۷ گشت خوردویی، ۱۲ گشت موتور، ۲۶۹ نفر گشت پیاده، ۵۹۰ نفر روزانه در هر شیفت بجز شهرداری، راهداری، هلال احمر در خدمت مردم خواهند بود.

فرمانده انتظامی استان فارس افزود: آرامش و امنیت مردم توسط همین نمایندگان مردم در دستور کار جدی پلیس است و توقع داریم از مردم که وقت را مدیریت کنند.