اجرای ۱۲۱۰ برنامه در هفته دفاع مقدس ناحیه بقیه الله(عج)/ بهره‌برداری از ۶ منزل مرمت شده محرومان
اجرای ۱۲۱۰ برنامه در هفته دفاع مقدس ناحیه بقیه الله(عج)/ بهره‌برداری از ۶ منزل مرمت شده محرومان
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) شیراز با اشاره به برگزاری 1210 برنامه در سطح شهر شیراز، گفت: 230 برنامه شاخص و 980 برنامه عمومی در محدود جغرافیایی استحفاظی بقیه الله(عج) شیراز برگزار می شود.

به گزارش سرویس فرهنگی خط فارس، احمد جعفری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) شیراز در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور تمامی رشادت های دلیر مردان سپاه اسلام است و به فرموده رهبر معظم انقلاب از این گنجینه بی پایان استفاده کنیم و به درستی خودمان از به نسل های آینده این حقایق را انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه مجموعه سپاه و بسیج در تمامی مناسبت ها نقش آفرین بوده است،‌افزود: برنامه های هفته دفاع مقدس امسال سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز با شعار«ما متحدیم» از ۳۰ شهریور ماه با محوریت پایگاه ها و حوزه های مقاومت آغاز شده است.

۲۳۰ برنامه شاخص و ۹۸۰ برنامه عمومی
جعفری با اشاره به برگزاری ۱۲۱۰ برنامه در سطح شهر شیراز، گفت: ۲۳۰ برنامه شاخص و ۹۸۰ برنامه عمومی در محدود جغرافیایی استحفاظی بقیه الله(عج) شیراز برگزار می شود و بسیجیان این ناحیه به نمایندگی از بسیجیان در مراسم رژه سراسری ۳۱ شهریورماه حضور پیدا کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) راهبرد برنامه های هفته دفاع مقدس جهاد تبیین،‌ جهاد هدمت رسانی و جهاد امید آفرینی است، گفت: در صدر برنامه های این هفته یادواره های شهدا و آبروی محله، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و رزمندگان توسط حوزه های مقاومت و پایگاه ها،‌ نشست های بصیرتی و روشنگری در سطح پایگاه های مقاومت به عنوان برنامه شاخص ارائه می شود.

وی ادامه داد: رزمایش سراسری جهاد تبیین با حضور پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس و هادیان سیاسی در تمامی رده های بسیج این ناحیه برگزار می شود.

راه‌اندازی ۲ کارگاه اشتغال زایی
جعفری از راه اندازی کارگاه های اشتغال زایی توسط این ناحیه خبر داد و گفت: در هفته دفاع مقدس ۲ کارگاه اشتغال زایی خیاطی با اشتغال مستقیم ۱۴ نفر افتتاح می شود ونمایشگاه اقتصاد مقاومتی با ارائه محصولات این کارگاه ها برپا خواهد شد همچنین ۶ منزل محرومان که طی سال گذشته مرمت آن آغاز شده است به بهره برداری خواهد رسید و ۱۲ منزل دیگر آغاز به کار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) تصریح کرد: نمایشگاه های دفاع مقدس، مسابقات قرآن و عترت،‌ مسابقات ورزشی،‌ رویدادهای علمی و رباتیک، مسابقه کتابخوانی و فرهنگی در بستر فضای مجازی و حقیقی از دیگر برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس این ناحیه است.

وی تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید مدارس را مورد توجه قرار داد و گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بسته های معیشتی و تحصیلی در بین افراد نیازمند و دانش آموزان توزیع خواهد شد همچنین زنگ دفاع امروز در سطح مدارس محدوده ناحیه بقیه الله(عج) شیراز نواخته شد.

جعفری با اشاره به خدمات بسیج در سطح جامعه،‌ ترویج فرهنگ ازدواج آسان در راستای سیاست های برنامه «ایران جوان بمان»،‌ برپایی اردوهای جهادی عمرانی، پزشکی و آموزشی با نقش آفرینی گروه های جهادی،‌ کاروان خودروریی نمادین اعزام رزمندگان به جبهه ها،‌ برپایی میز خدمت در مساجد توسط بسیج اصناف،‌ کارگری و ادارات،‌ بدرقه فرزندان شهدا به خصوص فرزندان شهدای مدافع حرم در آغاز سال تحصیلی جدید مدارس، همایش نقش اقشار در دفاع مقدس، پرداخت هزینه تحصیل مستضعف و محروم توسط خیران بسیجی از دیگر برنامه های اجرایی این هفته برشمرد.

آزادی ۳۱۵ زندانی جرائم غیرعمد از آغاز نذر رهایی
وی با بیان اینکه به همت خیران و بسیجیان ناحیه بقیه الله(عج) شیراز ۳۱۵ زندانی جرائم غیرعمد از آغاز نذر رهایی تاکنون به آغوش خانواده بازگشتند، گفت: آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در هفته دفاع مقدس به صورت ویژه دنبال می شود از این رو همه تلاش مجموعه بسیج در هفته دفاع مقدس،‌ تکریم رزمندگان و ایثارگران، ‌سرکشی از خانواده شهدا، ‌تبیین واقعه دفاع مقدس و انتقال ارزش های به نسل های بعدی، خدمت رسانی و رسیدگی به محرومان است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) در پایان سخنان خود تاکید کرد: امیدواریم با مساعدت و همکاری ادارات و نهاد های شهر شیراز و حضور بسیجیان همیشه در صحنه بتوانیم برنامه های هفته دفاع مقدس را درشأن شهدا و رزمندگان به بهترین نحو برگزار کنیم.