اجرای کمپین شیراز قدردان شماست در سطح شهر شیراز
اجرای کمپین شیراز قدردان شماست در سطح شهر شیراز
کمپین تبلیغاتی و فرهنگی «شیراز قدردان شماست» با توجه به نقش فرهنگ سازی در حمل و نقل توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در حال اجرا است.

به گزارش سرویس اجتماعی خط فارس، کمپین شیراز قدردان شماست با توجه به نقش فرهنگ سازی در حمل و نقل توسط این معاونت برنامه ریزی و تدوین شده است که در این طرح که از تیرماه سال جاری با اکران گسترده تبلیغات محیطی با محتوای اخلاقی و ادبیاتی محترمانه در بلوار‌های اصلی شیراز آغاز شده؛ ارتقای فرهنگ ترافیکی مورد توجه قرار گرفته است. این کمپین بخشی از رسالت معاونت حمل و نقل و ترافیک به عنوان مجموعه‌ای تاثیرگذار که با ترافیک شیراز به صورت مستقیم مرتبط و متصل است انجام می‌شود.

هادی شه دوست شیرازی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: تصادفات رانندگی و ایمنی ترافیک در کشور ما و به خصوص در شهر کلانشهر شیراز به مسأل‌های بسیار حساس تبدیل شده، به طوری که ذهن اکثر مردم و مسؤولان را به خود مشغول کرده است.

معاون شهردار شیراز افزود: با توجه به اینکه تحقیقات نشان داده اند که عامل انسانی بیشترین سهم را در بروز تصادفات رانندگی به خود اختصاص داده، در این کمپین تلاش شده است راهکار‌های ارتقای سطح ایمنی ترافیک و حمل و نقل از طریق فرهنگ‌سازی و آموزش رفتار‌های ترافیکی به شهروندان با زبانی متفاوت در شیراز اکران شود. کمپین «شیراز قدردان شماست» می‌خواهد با رعایت نکات ترافیکی و فرهنگی یک رانندگی اصولی و با رعایت حقوق و احترام به یکدیگر برای مردم شیراز ارائه کند.

هادی شه دوست شیرازی ادامه داد: در این کمپین برای انواع رسانه‌های مجازی، آنلاین و محیطی در قالب‌های مختلف و موضوعاتی آموزشی و آگاهی بخشی که برای شهروندان و مخصوصا جوانان و نوجوانان مورد توجه بوده، تولید محتوا انجام شده است.

وی اعلام کرد: علاوه بر تبلیغات محیطی؛ انواع ویدیو‌های تولیدی کوتاه مردمی، همکاری همیاران ترافیک جهت ارائه نکات آگاهی بخشی و ایمنی، تولید اینفوگرافیک ها، عکس نوشت ها، آموزش‌های میدانی و خیابانی، استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیمای مرکز فارس، چهره‌های مردمی و شخصیت‌های تاثیرگذار نیز برنامه ریزی شده است.

شه‌دوست شیرازی با اشاره به اهمیت توجه به نسل جدید در فرهنگ‌سازی، عنوان کرد: در این کمپین همراهی گروه سنی اثر گذار جوان مد نظر قرار گرفته و برنامه‌های متعددی برای آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان و نوجوانان تدوین شده است.

این مدیر شهری افزود: در بخش‌های دیگر کمپین «شیراز قدردان شماست» سایر مدل‌های حمل و نقلی نظیر اتوبوس و تاکسی ها، مترو و خودر‌های باربری درون شهری نیز به این طرح اضافه خواهند شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نتایج حاصل از تحلیل و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در میان تدابیر و سیاست‌های مختلف برای بهسازی رفتار و فرهنگ ترافیکی در راستای بهبود ایمنی و روان سازی حمل و نقل، عنصر «آموزش و فرهنگ سازی در میان اقشار مختلف جامعه» بیشترین سهم را در میان مولفه‌های دیگر داراست و در این راستا هدف اصلی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز آگاهی بخشی به شهروندان شیراز است تا ضمن اصلاح خرده رفتار‌های ترافیکی بتوانیم با آرامش و حفظ احترام در شرایط و حوادث ترافیکی به یکدیگر کمک کنیم.